Wszystkie szczegółowe informacje na temat pleksi do solarium uzyskają Państwo na stronie  acryl.tristarsolar.eu

Płyty, szyby, pleksy, to różne nazwy dla tego samego produktu, który od początku historii solariów jest z nimi nierozerwalnie związany. Bo bez nich nie ma opalania. Aby wyobrazić sobie drogę jaką przeszliśmy w tej dziedzinie, musimy się cofnąć do dalekiej przeszłości, czyli do roku 1989, kiedy powstała nasza firma. To był czas rodzącej się w Polsce samodzielności gospodarczej i przemian. Wtedy zaczęły powstawać nowe gabinety kosmetyczne, salony urody, pierwsze SPA. I pojawiły się pierwsze solaria. To były bardzo proste urządzenia, wręcz prymitywne, ale już wtedy były stosowane pleksy, jako element na którym leży osoba korzystająca z zabiegu. Ponieważ do Polski docierały zazwyczaj urządzenia mocno wyeksploatowane to ich pleksy również były w nie najlepszym stanie. A możliwości importowe, granica, ceny, nie sprzyjały w zakupie nowych pleks od producentów. I tak niejako życie zmusiło nas do uruchomienia produkcji pleks solaryjnych we własnym zakresie.

A potem w miarę zmian w budowie i postępu technologicznego przy produkcji solariów my również wdrażaliśmy nowe technologie, materiały i gamę produktów. Aktualnie produkujemy w zasadzie pleksy do wszystkich typów solariów. Nasz asortyment obejmuje ponad 700 różnych modeli pleks i stale rośnie. Do ich produkcji stosujemy różne grubości materiału, począwszy od 2 mm, 3, 4, 5, 6 i najgrubsza czyli 8 mm. Stosujemy pleksy bezbarwne, matowe, czarne ale przepuszczające światło, kolorowe i wiele innych.

Dla popularnych modeli posiadamy w magazynie zapas gotowych płyt, dla mniej popularnych produkujemy je na zamówienie, staramy się aby czas od zamówienie do dostawy nie przekroczył 3 dni roboczych. Nasze zamienniki płyt oryginalnych mają znakomita opinię, a cenowo są bezkonkurencyjne. Naszymi odbiorcami są klienci indywidualni i producenci solariów z Polski i wielu krajów Europy, a nawet spoza niej.

Pleksy do solariów stanowią naszą podstawową sferą produkcji, ale korzystając z doświadczenia i możliwości technologicznych oferujemy również wykonywanie wielu innych produktów z tworzyw sztucznych. Produkujemy owiewki do łodzi, jachtów, żaglówek, szyby do samochodów i motocykli, specjalne dwuwarstwowe okna do przyczep kempingowych i kamperów, a także wiele innych produktów dla reklamy, oświetlenia, przemysłu maszynowego.

Stosujemy techniki termo formowania próżniowego, cięcie i obróbkę na CNC, polerowanie, matowanie, kształtowanie termiczne i inne.

W zasadzie każdy rodzaj obróbki termicznej tworzyw to jest termoformowanie, gdyż  nie ma innej możliwości aby nadać im potrzebny kształt i nie spowodować uszkodzenia struktury wewnętrznej.