Lampy do solarium  New Technology zostały stworzone z najwyższej jakości komponentów. Są zaprojektowane w taki sposób aby mogły współpracować  ze wszystkimi urządzeniami, zarówno stojącymi, jak i łóżkami. Szeroki program lamp do solarium oferuje lampy w całej gamie długości oraz mocy od 80 do 220 watów.

Lampy do solarium z serii Flame to światowa nowość renomowanej marki New Technology, która powstała w oparciu o najbardziej zaawansowaną technologię produkcji lamp, jaka została do tej pory opracowana na świecie. Efektem zastosowania flame technologii jest stworzenie podwójnie brązującej lampy UV o niespotykanych parametrach pracy.

Seria Flame pozwala na uzyskanie nieosiągalnego do tej pory w żadnych produkowanych lampach UV spektrum promieniowania UVA i UVB. To właśnie dzięki niemu uzyskujemy  szybkie i trwałe efekty opalania w postaci mocno brązowej i  trwałej opalenizny już od pierwszego seansu opalania a  co najważniejsze- opalenizna ta  jest jednocześnie bezpieczna dla skóry.

Flame to przede wszystkim najnowsza, innowacyjna technologia szkła o nazwie Sol Glass oraz specjalnie stworzone na jej potrzeby i niekonwencjonalnie połączone fosfory, mieszanki szlachetnych gazów, a także elektrody wykonane z niezwykle trwałych materiałów oraz zmieniony sam proces technologiczny produkcji lamp. Dzięki temu każdy właściciel salonu solaryjnego może oferować swoim klientom pełną podwójną moc i maksymalne efekty opalania w całym okresie żywotności lamp.

Technologia Sol Glass w znaczący sposób zwiększa moc i efektywność promieniowania UV w zakresie 290 – 320 nm.

Lampy serii Flame oraz technologia Sol Glass wyprzedzają produkowane do tej pory lampy o całą epokę. Największa moc promieniowania UVA oraz wzmocnione promieniowanie UVB powodują szybkie tworzenie pigmentu oraz jego natychmiastowy brązowy kolor.